Atbalsti Sandi Ozoliņu

Balsojums noslēdzies

7862 balsis

Sandis Ozoliņš

Hokejs

Sandis Ozoliņš (Dzimis 1972. gada 3. augustā) ir viens no izcilākajiem latviešu hokejistiem, spēlēja aizsarga pozīcijā. Vienīgais latvietis, kas izcīnījis Stenlija kausu.

LV100 Sportisti
Kreipāns par Sandi Ozoliņu

Vienīgais Latvijas hokejists – Stenlija kausa ieguvējs (ar Kolorādo “Avalanche”). Bija viens no pirmajiem Latvijas hokejistiem NHL, aizvadīja pasaules spēcīgākajā hokejā līgā vairākas ļoti labas sezonas, kļuva tajā par vienu no labākajiem tā sauktajiem uzbrūkošajiem aizsargiem. Septiņas reizes piedalījās NHL “All Star” spēlēs un bija viens no pasaulē atpazīstamākajiem Latvijas hokejistiem un sportistiem.

Sandis Ozoliņš ir panākumiem bagātākais Latvijas hokejists NHL, spēlējis 6 dažādās komandās. 1996. gadā viņš kopā ar Kolorādo “Avalanche” kā pirmais un vienīgais latviešu hokejists izcīnīja Stenlija kausu, NHL karjeras laikā 7 reizes piedalījies Visu zvaigžņu spēlē. Sandis Ozoliņš bija uzbrūkošā stila aizsargs, kas lieliski prata savienot savus pienākumus aizsardzībā ar uzbrukumiem, visas karjeras laikā ir bijis starp rezultatīvākajiem aizsargiem.Hokejistam pieder iemesto ripu, rezultatīvo piespēļu un gūto punktu rekordi starp latviešu spēlētājiem NHL, tāpat viņš ir arī pārstāvēto klubu (Sanhosē “Sharks” un “Avalanche”) vairāku rekordu īpašnieks. Spēlējot NHL, Sandis Ozoliņš bija vislabāk apmaksātais Latvijas sportists. Spēlējis PSRS un NVS junioru izlasē. No 1998. līdz 2014. gadam bija viens no Latvijas hokeja izlases līderiem, ar kuru piedalījies trijos Ziemas Olimpisko spēļu turnīros. Pēdējais klubs, ko pārstāvējis līdz 2014. gada pavasarim, bija Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas “Dinamo”. Pēc hokejista karjeras beigām 2014. gadā īslaicīgi iesaistījās politikā, kļūstot par partijas “Latvijas attīstībai” biedru.

LV100 Sportisti
Projekta lieldraugs