Atbalsti Pjotru Ugrjumovu

Balsojums noslēdzies

33 balsis

Pjotrs Ugrjumovs

Riteņbraukšana

Pjotrs Ugrjumovs (Dzimis 1961. gada 21. janvārī) ir bijušais PSRS, Latvijas un Krievijas riteņbraucējs. Trīskārtējs PSRS čempions riteņbraukšanā.

LV100 Sportisti
Kreipāns par Pjotru Ugrjumovu

Riteņbraukšanas līdzjutēji ar lieliem burtiem rakstīja viņa vārdu uz asfalta slaveno velobraucienu “Tour de France” un “Giro d’Italia” kalnu posmu ceļos. Pjotrs Ugrjumovs ir vienīgais Latvijas riteņbraucējs, kurš bija trijniekā kopvērtējumā abos slavenākajos daudzdienu velobraucienos pasaulē. Vēl vairākus gadus pēc karjeras beigām viņa vārds tajos Itālijas reģionos, kur risinājās un risinās “Giro d’Italia” velobrauciena posmi, izsauca tūlītēju Latvijas atpazīšanu – nemaz nevajadzēja teikt, no kurienes esi, pietika, ja pateici, ka no turienes ir Ugrjumovs…

Kopš 1989. gada dzīvojis Itālijā. Viņš trīs reizes (1990., 1994. un 1996. gadā) piedalījies Tour de France daudzdienu velobraucienā, 1994. gadā uzvarot divos atsevišķos posmos un kopvērtējumā izcīnot augsto 2. vietu, uzreiz aiz spāņa Migela Induraina. 1996. gada Tour de France viņš izcīnīja 7. vietu. Vairākas reizes viņš piedalījies arī Giro d’Italia daudzdienu velobraucienā. 1993. gadā viņš kopvērtējumā bija otrais, 1995. gadā trešais, bet 1996. gadā ceturtais. 1996. gadā pārstāvēja Krieviju vasaras olimpiskajās spēlēs Atlantā. 1997. gadā, beidzoties bijušās PSRS ārzemju pases derīguma termiņam, pieņēmis Krievijas Federācijas pilsonību. 2005. gadā, ar īpašu Latvijas Republikas likumu kļuvis par Latvijas pilsoni.

LV100 Sportisti
Projekta lieldraugs