Atbalsti Māri Štrombergu

Balsojums noslēdzies

3828 balsis

Māris Štrombergs

Riteņbraukšana

Māris Štrombergs (Dzimis 1987. gada 10. martā) ir latviešu BMX riteņbraucējs, kurš pirmo titulu guva jau 1996. gadā. Par sasniegumiem sportā viņam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis.

LV100 Sportisti
Kreipāns par Māri Štrombergu

Uz visiem laikiem paliks vēsturē kā pirmais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā, turklāt tajā pašā 2008. gadā kļuva arī par pasaules un Eiropas čempionu. Savdabīgs BMX riteņbraukšanas “hat-trick”. Visus trīs šos titulus vienā gadā nav izdevies iegūt nevienam citam Latvijas sportistam. Pie mums salīdzinoši jaunajā sporta veidā Māris Štrombergs kļuva par vienu no slavenākajiem un titulētākajiem BMX riteņbraucējiem pasaulē un ir iegājis sava sporta vēsturē.

2008. gads bija Mārim Štrombergam panākumiem bagātāts – viņš guva uzvaru Latvijas II Olimpiādē, tāpat svinēja uzvaru Pasaules un Eiropas čempionātā. 2008. gada Vasaras Olimpiskajās spēlēs Pekinā viņš kļuva par pirmo olimpisko čempionu BMX riteņbraukšanā. M. Štrombergs Latvijas Gada balvas sportā pasniegšanas ceremonijā tika atzīts par 2008. gada labāko sportistu starp vīriešiem un populārāko Latvijas sportistu. 2009. gadā Māris uzvarēja ASV prestižākajās sacensībās Čulavistas trasē Pasaules kausa izcīņā superkrosā, tā pat gada septembrī M. Štrombergs uzvarēja ikgadējā prestižajā “Nora Cup” balvu pasniegšanas ceremonijā “Gada labākais riteņbraucējs” nominācijā. 2010. gadā M. Štrombergs atkārtoti kļuva par Pasaules čempionu. Vēl 2010. gadā M. Štrombergs tika atzīts par Amerikas labāko BMX riteņbraucēju, kā arī viņš izcīnīja Pasaules kausu UCI Superkrosā. 2012. gada vasaras olimpiskajās spēlēs viņš otro reizi karjerā kļuva par Olimpisko spēļu čempionu, 2013. gadā uzvarēja Eiropas čempionātā.

LV100 Sportisti
Projekta lieldraugs