Atbalsti Kristapu Porziņģi

Balsojums noslēdzies

5533 balsis

Kristaps Porziņģis

Basketbols

Kristaps Porziņģis (Dzimis 1995. gada 2. augustā) ir latviešu basketbolists, spēlē spēka uzbrucēja pozīcijā. Pašlaik pārstāv NBA klubu Ņujorkas "Knicks", kas spēlētāju kā ceturto izvēlējās 2015. gada NBA draftā. Pēc pirmās sezonas tika iekļauts NBA sezonas debitantu simboliskajā pirmajā izlasē. Kopš 2017. gada Latvijas basketbola izlases spēlētājs.

LV100 Sportisti
Kreipāns par Kristapu Porziņģi

Iespējams, ka pašreiz atpazīstamākais Latvijas sportists pasaulē. Viņš ir viens no labākajiem spēlētājiem NBA, par viņu runā ne tikai visa Amerika, bet arī visa un ne tikai basketbola pasaule. Banāls, bet joprojām trāpīgs salīdzinājums – Porziņģis Latvijas tēla spodrināšanā un atpazīšanā ir jau paveicis vairāk nekā visi Latvijas sūtņi ārzemēs kopā.

NBA debijas spēlē 2015. gadā guva 16 punktus un izcīnīja 5 atlēkušās bumbas aizvadītajās 24 minūtēs, kas viņu padarīja ne tikai par trešo latvieti, kas spēlējis NBA pēc Gundara Vētras un Andra Biedriņa, bet pirmo, kas debitējis komandas sākumsastāvā un jau pirmajā spēlē izcēlies ar rezultatīvu sniegumu. Pēc pirmās sezonas tika iekļauts NBA sezonas debitantu simboliskajā pirmajā izlasē. Pirms 2016.—2017. gada NBA sezonas K. Porziņģis noslēdza ilgtermiņa reklāmas līgumu ar sporta preču ražotāju Adidas, kura summa ir robežās starp 3 un 6 miljoniem dolāru. Šis ir lielākais darījums, kādu noslēdzis kāds Eiropas basketbolists ar sporta apavu ražotāju. 2016. gada noslēgumā K. Porziņģis saņēma Latvijas Gada balvu sportā kā labākais sportists. Pirms 2017.—2018. gada NBA sezonas Ņujorkas klubs aizmainīja savu ilggadējo līderi Karmelo Entoniju uz Oklahomasitijas “”Thunder””, tādējādi K. Porziņģis kļuva par potenciālo komandas rezultatīvāko spēlētāju. Tas apstiprinājās jau sezonas pirmajās spēlēs, kad K. Porziņģis laboja divus karjeras rekordus spēlē gūtajos punktos. Latvietis kļuva par pirmo spēlētāju NBA kopš 1983.—1984. gada sezonas, kas guvis 40 punktus, izcīnījis 5 atlēcošās bumbas, bloķējis 5 metienus un iemetis 2 trīspunktmetienus. Kopš 2017. gada Latvijas basketbola izlases spēlētājs.

LV100 Sportisti
Projekta lieldraugs