Atbalsti Ivanu Bugajenkovu

Balsojums noslēdzies

19 balsis

Ivans Bugajenkovs

Volejbols

Ivans Bugajenkovs (Dzimis 1938. gada 18. februārī) ir bijušais Latvijas volejbolists. Piedalījies divās Olimpiskajās spēlēs (1964, 1968) un abās PSRS izlases sastāvā tika izcīnīta uzvara.

LV100 Sportisti
Kreipāns par Ivanu Bugajenkovu

Pirmais no Latvijas volejbolistiem, kurš ieguva starptautisku atzinību – divkārtējais olimpiskais čempions PSRS izlases sastāvā, bija viens no labākajiem uzbrucējiem pasaulē. Viņa spēles stilu studēja vēl pēc viņa karjeras beigām – ASV un pasaules volejbola 80. gadu otrās opuses zvaigznes Kirajī, Baks, Dvoraks, Ctvrtliks un citi vēlāk stāstīja, ka daudz iemācījās no filmas “Ivana Bugajenkova volejbola paņēmienu tehniskā izpildīšana.”

Ar divām izcīnītām zelta medaļām I. Bugajenkovs ir viens no visu laiku veiksmīgākajiem Latvijas sportistiem Olimpiskajās spēlēs. Ar panākumiem startējis arī Pasaules čempionātā, kur izcīnījis divas zelta medaļas (1960, 1962) un vienu bronzu (1966). Eiropas čempionātos izcīnījis uzvaru 1967. gadā un bronzu 1963. gadā. 1964. gadā saņēma PSRS Nopelniem bagātā sporta meistara nosaukumu, kā arī tika atzīts par gada populārāko sportistu Latvijā. 2009. gadā tika uzņemts starptautiskajā volejbola slavas zālē.

LV100 Sportisti
Projekta lieldraugs